Aktualności / Blog

Wsparcie finansowe dla innowacyjnych MŚP

w Blog    09.11.2023

Zamierzasz postawić na innowacyjne rozwiązania, ale poszukujesz środków finansowych na realizację swoich planów? Skorzystaj już teraz z naszej pomocy i pozyskaj niezbędny kapitał.

 

„Małe projekty B+R” to program dla MŚP działających na terenie województwa zachodniopomorskiego, dzięki któremu można sfinansować zakup usługi badawczo-rozwojowej dotyczącej:

– opracowania nowego lub ulepszonego produktu/usługi/technologii produkcji,

– przetestowania nowego lub ulepszonego produktu/usługi/technologii produkcji.

Przedsiębiorcy mogą aplikować nawet o 200 tys. zł do 11 grudnia 2023 r.

 

Z kolei przedsiębiorcy należący do sektora MŚP i prowadzący działalność gospodarczą w województwie małopolskim mogą uzyskać wsparcie finansowe w ramach programu: „Bony na innowacje”.

Pomoc musi zostać przeznaczona na zakup usług badawczo-rozwojowych, która obejmuje: prowadzenie badań, testów i doświadczeń, w tym opracowywanie prototypów, demonstracje, projekty pilotażowe, testowanie i walidację nowych lub ulepszonych produktów, procesów lub usług w otoczeniu stanowiącym model warunków rzeczywistego funkcjonowania.

Środki mogą zostać wydane również na zakup usług proinnowacyjnych, czyli na:

– wykonanie projektu wzorniczego, obejmującego opracowanie cech technicznych, użytkowych lub estetycznych danego produktu, bądź też wykonanie projektu inżynierskiego,

– zaawansowane badania rynkowe i analizy przedwdrożeniowe, oparte na włączeniu użytkowników końcowych do procesu rozwoju nowego produktu lub usługi (usługi living lab), które uwzględniają co najmniej dwa cykle testów w celu optymalizacji wyników końcowych projektu,

– cenę zgodności wyrobów przed ich wprowadzeniem do obrotu lub oddaniem do użytku, obejmującą badanie, sprawdzenie zgodności z wymaganiami lub certyfikację, prowadzoną na zasadach i przez jednostki oceniające zgodność,

– usługi związane z ochroną własności intelektualnej, w związku z uzyskaniem prawa ochrony własności przemysłowej, tj. patentów, praw ochronnych na wzory użytkowe oraz praw z rejestracji wzorów przemysłowych.

Minimalna wysokość wydatków kwalifikowanych planowanych przez przyszłego beneficjenta nie może być niższa niż 300 tys. zł, a o pomoc można aplikować do 8 stycznia 2024 roku.

 

Dla osób, które zamierzają zaprezentować swoje innowacyjne produkty lub usługi na targach międzynarodowych przewidziano wsparcie w ramach programu: „Promocja marki innowacyjnych MŚP”. Nabór potrwa tylko do 30 listopada 2023 roku. Co ważne, to że pozyskane środki pozwolą na pokrycie do 50% kosztów uczestnictwa w targach.

KATEgorie

ostatnie posty

Wsparcie finansowe dla innowacyjnych MŚP

Jeśli zamierzasz postawić na ...

09.11.2023

Dotacje dla rolników jeszcze w 2023 roku

Nie zwlekaj. Skorzystaj ze ...

09.11.2023

Skorzystaj ze środków z KPO

Czym jest Krajowy Plan ...

14.06.2023

Trwają nowe nabory na środki finansowe

Zachęcamy do zapoznania się ...

10.05.2023

Popularne tagi

PANEL KLIENTA

Zadzwoń do konsultanta